Sanologia

Sanologia (łac. sanus - zdrowy; gr. logos - nauka) to nauka zajmująca się podtrzymaniem sił oraz stymulacją procesów i reakcji zachodzących w organizmie, które skierowane są przeciwko chorobie. W sanologii bardzo ważną rolę odgrywa prowadzony przez nas tryb życia. Według tej nauki to właśnie od jakości trybu życia, w dużej mierze zależy stan zdrowia każdej osoby.

Metody wykorzystywane w sanologii nie opierają się na stosowaniu tradycyjnych leków farmakologicznych, lecz pozwalają dobrać indywidualną, najbardziej odpowiednią, naturalną formę kuracji dla konkretnej osoby. Sanologia nie przeciwstawia się jednak współczesnym metodom diagnostyki i leczenia. Wykorzystuje ona zarówno osiągnięcia współczesnej medycyny, jak i wiedzę sprzed 5000 lat.

Według nauki zwanej sanologią, zdrowie to stan równowagi organizmu oraz wszystkich procesów w nim zachodzących. To nie tylko brak choroby, ale również brak objawów poprzedzających pojawienie się choroby w przyszłości.

Choroba postrzegana jest jako następstwo nieprawidłowego trybu życia, którego głównymi przyczynami są: nieprawidłowe odżywianie, szkodliwe nałogi, przewlekły stres, zanieczyszczenia środowiska, a także wiele innych.

Sanologia nie traktuje choroby jako stanu wrogiego dla organizmu, lecz jako jego próbę samooczyszczenia i samoodnowy. W każdym organizmie obecne są bowiem mechanizmy naprawcze, które potrafią przywrócić go do normalnego, zdrowego stanu pod warunkiem, że posiadamy dobrą odporoność. Sanologia zajmuje się wzmacniem organizmu oraz wspomaganiem walki z chorobą.

Stan przejściowy w sanologii to taki stan, w którym nie pojawiła się jeszcze choroba, ale w organizmie zachodzą zaburzenia w mechanizmach naprawczych, co w przyszłości może doprowadzić do powstania choroby..

Specjalista sanolog zajmuje się wszystkimi aspektami zdrowia pacjenta:
  • Profilaktyką zdrowotną mającą na celu:
  • zapobieganiu choroby,
  • zapobieganiu zmiany stanu przejściowego w chorobę,
  • zapobieganiu nawrotowi choroby,
  • edukacji zdrowotnej, tj. nauki dbałości o własne zdrowie.
  • odmłodzenia organizmu i zapobieganie przedwczesnemu starzeniu się (terapia anti-aging)


Wykorzystujemy wyłącznie bezpieczne, nieinwazyjne metody terapii oraz odmładzania organizmu.

W trosce o Wasze zdrowie dla każdej osoby dobieramy indywidualny program terapeutyczny. Współpraca z wieloma ośrodkami naukowo-badawczymi m. in. Austrii, Belgii, Niemiec, Szwajcarii, Francji Rosji, Ukrainy pomaga bardziej precyzyjne dobrać metodę kuracji, co skutkuje osiągnięciem najlepszych wyników terapii.

Jesteśmy jedna z nielicznych placówek w Europie łączącą medycynę prewencyjną z najnowszymi osiągnięciami nauk medycznych.

Celem naszej terapii jest wydłużenie i poprawa jakości życia, zachowanie witalności, sprawności zarówno fizycznej jak i psychicznej oraz młodego i atrakcyjnego wyglądu, pomimo upływającego czasu. Nasze metody adresowane są do każdego, niezależnie od płci i wieku.

Nigdy nie jest za późno, aby poprawić zarówno wewnętrzny jak i zewnętrzny stan swojego organizmu!
Rozumiesz potrzebę zmian i chcesz zadbać o zdrowie swoje i swoich najbliższych? Jesteś gotowy?
© SanologyClinic.com
Intercorp Sp. z o.o.         |   NIP: 642-26-94-086   |   KRS: 156198
Wykonanie:   sakowww.com

Sanology Clinic


Intercorp Sp. z o.o.


NIP: 642-26-94-086   |   KRS: 156198